Łódź

Uczelnie

Łódź, położona w samym centrum Polski i Europy to prężnie rozwijający się, jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w kraju. Miasto, w którym ulokowane jest 21 uczelni – 6 publicznych i 15 niepublicznych to symbol akademickiego prestiżu, a zarazem przykład doskonałej współpracy ośrodków szkolnictwa wyższego z biznesem.

Studiuje tu ponad 70 tys. studentów, w tym 5,5 tys. studentów zagranicznych, a rocznie dyplom uzyskuje blisko 20 tys. absolwentów. Współtworząc łódzkie środowisko akademickie, będziesz kształtować tożsamość miasta. Staniesz się reprezentantem społeczności, której głos jest w Łodzi bardzo ważny. Przede wszystkim jednak otrzymasz szansę kształcenia w uczelniach, dysponujących znakomitą kadrą wykładowców, świetną bazą dydaktyczną i zajmujących coraz wyższe miejsca w akademickich rankingach.

Działania władz miasta koncentrują się na rozwoju Łodzi jako ośrodka opartego na wiedzy, innowacyjnego i stawiającego na nowe technologie, ale przede wszystkim atrakcyjnego do życia i pracy dla młodych, utalentowanych ludzi.