Łódź

Wiedza i nauka są fundamentalnym elementem rozwoju społeczności w każdym regionie. Łącznie na 19 łódzkich uczelniach6 publicznych i 13 niepublicznych studiuje ponad 76 tys. studentów, w tym 6,2 tys. studentów zagranicznych, a rocznie dyplom uzyskuje około 20 tys. absolwentów.

Współtworząc łódzkie środowisko akademickie, będziesz kształtować tożsamość miasta. Staniesz się reprezentantem społeczności, której głos jest w Łodzi bardzo ważny. Przede wszystkim jednak otrzymasz szansę kształcenia w uczelniach, dysponujących znakomitą kadrą wykładowców, świetną bazą dydaktyczną i zajmujących coraz wyższe miejsca w akademickich rankingach. Działania władz miasta koncentrują się na rozwoju Łodzi jako ośrodka opartego na wiedzy, innowacyjnego i stawiającego na nowe technologie, ale przede wszystkim atrakcyjnego do życia i pracy dla młodych, utalentowanych ludzi.

Wybór kierunku studiów jest ważny. Będzie on bowiem związany z rozwojem zawodowym i osobistym, a także zdobyciem pracy i rozwojem zainteresowań. Dlatego warto się nad tym dokładnie zastanowić. Warto mieć pomysł na siebie. Mamy nadzieję, że podejmując studia w Łodzi nie tylko poszerzysz swoje horyzonty, zgłębisz wiedzę, poznasz ciekawych ludzi i zdobędziesz cenne doświadczenia, które zaowocują w przyszłości, ale po prostu spędzisz tu jeden z najpiękniejszych okresów swojego życia.

W Łodzi rozpoczniesz karierę w wielu międzynarodowych firmach, m.in. w: Iris Telecomunication, Harman Connected Serives, Fujitsu EMEIA Finance Services, B/S/H, Cybercom, Clariant services, Infosys, McCormick, Amcor, Procter&Gamble, UPS, Ericsson, ABB, Whirpool, Nordea Bank AB.

Dzięki nowym inwestycjom i programom, z roku na rok powstają nowe miejsca pracy, tworzone przez polskie i międzynarodowe firmy. Ze względu na swoją wielkość (prawie 700 000 mieszkańców), miasto zapewnia dostęp do pracowników, co jest szczególnie istotne dla procesów rekrutacyjnych firm rozważających wejście na rynek łódzki. Kolejną przewagą miasta jest jakość środowiska akademickiego oraz ścisła współpraca szkół wyższych oraz samorządu z biznesem, co jest kluczowe dla odpowiedniego przygotowania studentów do przyszłej pracy. Co więcej, obecnie około 75 000 studentów uczy się w Łodzi, dzięki czemu miasto co roku dostarcza wykwalifikowanej kadry na rynek pracy