Łódź

Lubię Kraków, lubię Gdańsk… Kocham Łódź!

Decyzja o wyborze studiów w ramach programu Erasmus była słuszna, ale decyzja o wyborze Polski, Łodzi i Uniwersytetu była najlepszą, jaką kiedykolwiek podjąłem. Łódź oferuje wiele ciekawych miejsc i mnóstwo autentyczności. Profesorowie z Uniwersytetu Łódzkiego inspirują i motywują do działania. Po prostu trzeba być otwartym i ciekawym. Studiuję socjologię miejską, więc miejsce jest dla mnie idealne.

Aleksander Küche, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

 

 

Łódź uwielbiam za parki i całą zieleń, którą widać niemal z każdego tramwaju. Dzięki temu nie czuję się przytłoczona wielkimi wieżowcami, mogę złapać oddech i zwolnić tempo na co dzień. Szczególnie piękny jest park im. Klepacza, który mogę podziwiać studiując na Politechnice Łódzkiej. Najpierw studiowałam transport, gdzie zdobyłam tytuł inżyniera, a teraz kończę studia na kierunku mechanika i budowa maszyn, też na Wydziale Mechanicznym. PŁ to świetne miejsce, wspaniali ludzie i atmosfera jakiej pozazdrościć nam mogą studenci z innych uczelni. To również dobry start do kariery zawodowej. Na każdym wydziale znajdują się tablice informacyjne pełne ogłoszeń o pracy, praktykach i stażach. Dzięki działalności w Samorządzie Studenckim poznałam wiele osób, które do Łodzi przyjechały na studia i szybko odnalazły się w nowej rzeczywistości. Wszystkie zajęcia prowadzone są bowiem na dwóch kampusach, w sąsiedztwie których znajdują się akademiki.

Marta Lach, studentka Mechaniki i Budowy Maszyn PŁ

 

 

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zaszczepia w swoich studentach chęć samokształcenia, pozwala rozwijać pasje, a przy okazji daje możliwość spotkania wielu ciekawych osób. To tu możemy doskonalić swoje medyczne umiejętności, rozwijać kulinarne talenty, a także poznać przyjaciół na całe życie... Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę i zamieszkać w mieście będącym kolebką polskiego włókiennictwa? Czekamy na Ciebie!

Jagoda Grzejszczak, IV rok, kierunek Lekarski, Wydział Wojskowo-Lekarski

 

 

Przyjechałem do Polski z Niemiec. Zanim znalazłem się w Szkole Filmowej w Łodzi pracowałem w wielu krajach, w wielu zawodach. Podróżując, na swojej drodze, spotykałem wielu Polaków, których gościnność i miłość do „domowych obiadów” ujęła mnie za serce. W Polsce poczułem, że znalazłem swój drugi dom. Spotkałem tu prawdziwych przyjaciół, takich na całe życie. Studia w Szkole Filmowej rozwinęły mnie nie tylko jako filmowca, ale także jako człowieka.

Martin Rath, student Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej

 

 

Edukacja wizualna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuk Wizualnych to nie tylko jeden z kierunków w ofercie studiów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. To także możliwość zdobycia przydatnej wiedzy, poznania wspaniałych ludzi oraz liczne wyjazdy krajowe i zagraniczne. Jest to kierunek, który czyni człowieka wnikliwym obserwatorem otaczającej go przestrzeni, ale także twórczym artystą i projektantem. Studia stwarzają także możliwość uzyskania wiedzy oraz różnorodnych umiejętności przydatnych na rynku pracy.

Mikołaj Sęczawa, student Edukacji wizualnej w Akademii Sztuk Pięknych

 

 

Łódź to świetne miejsce do studiowania. Panuje tu przyjazna atmosfera, dzieje się wiele – koncerty, festiwale, wystawy… Studia w Akademii Muzycznej będę wspominać jako jeden z najlepszych okresów w moim życiu! Oprócz poznania wielu ciekawych i inspirujących ludzi, dużo się nauczyłem i rozwinąłem muzycznie. A to dzięki zaangażowanym wykładowcom i dobrej infrastrukturze uczelni…

Mateusz Wojtkiw, Węgorzewo, flet, rok II studiów II stopnia