Łódź

Program realizowany przez Urząd Miasta Łodzi przy współpracy z ponad 280 łódzkimi pracodawcami oraz uczelniami wyższymi, wspierający rozwój kariery zawodowej łódzkich studentów oraz zachęcający młodych do wiązania swojej przyszłości z naszym miastem, a z drugiej strony pomagający  lokalnym przedsiębiorcom i inwestorom w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanej kadry.

Program „Młodzi w Łodzi” to:

PO PIERWSZE – KARTA RABATOWA w aplikacji

Kultura, rozrywka, rekreacja, sport czy nauka – wszystko to możesz mieć taniej dzięki Karcie Rabatowej Młodzi w Łodzi. Jak ją zdobyć? Wystarczy być studentem łódzkiej uczelni, zarejestrować się na naszej stronie www.mlodziwlodzi.pl/kartarabatowa i pobrać ze sklepu Google Play lub App Store aplikację karty Młodzi w Łodzi i już można korzystać z rabatów od 10% do 50% w teatrach, kinach, szkołach językowych, szkołach tańca, autoszkołach, klubach fitness, centrach rozrywki czy lokalach gastronomicznych. 

PO DRUGIE – PRAKTYKI I STAŻE

Praktyczne doświadczenia warto zdobywać już od początku studiów, bo to procentuje łatwiejszym wejściem na rynek pracy po ich ukończeniu. Program Młodzi w Łodzi to ułatwia, zamieszczając setki ofert praktyk na Portalu Praktyk i Staży – www.praktyki.lodz.pl oraz oferując płatne staże wakacyjne, organizowane przez najlepsze łódzkie firmy w ramach programu „Praktykuj w Łodzi!”. Staże realizowane w ramach programu to często przepustka do zdobycia zatrudnienia, bo ponad 60% stażystów otrzymuje od swojego pracodawcy propozycję dalszej współpracy.

PO TRZECIE — SZKOLENIA

Dzięki bezpłatnym szkoleniom, webinarom „Twoja Kariera w Twoich Rękach” można poszerzać wiedzę i rozwijać umiejętności, takie jak: social media, komunikacja, autoprezentacja, zarządzanie projektami, praca w zespole i wiele innych, które są cenione na rynku pracy.

W każdym miesiącu organizowanych jest od 4 do 7 szkoleń, a żeby wziąć w nich udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.mlodziwlodzi.pl.

PO CZWARTE — STYPENDIA

Dodatkowy zastrzyk gotówki przyda się każdemu studentowi. Program „Młodzi w Łodzi” to Stypendia Miasta Łodzi dla studentów pierwszego roku, będących laureatami bądź finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz stypendia fundowane przez pracodawców – dla studentów ostatnich lat na wybranych kierunkach studiów. W ramach programu stypendialnego można również otrzymać zwrot kosztów zakwaterowania w domu studenckim lub udział w kursie językowym czy programowania.

PO PIĄTE — WŁASNA FIRMA

Jeśli jesteś osobą, która ma pomysł na siebie i wiesz, że w przyszłości będziesz sam sobie szefem, to idealnym rozwiązaniem jest udział w konkursie na najlepszy start-up „Mam pomysł na start-up”. Konkurs ukierunkowany jest na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne, jak i kreatywne/artystyczne we wczesnej fazie rozwoju. Najlepiej rokującym osobom/zespołom zapewniamy w okresie od kwietnia do października dostęp do szkoleń, doradztwa, opieki mentorskiej ze strony doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli funduszy VC. Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku.

PO SZÓSTE — ŁÓDZCY PRACODAWCY

Prezentacje łódzkich firm znajdziesz na stronie internetowej https://mlodziwlodzi.pl/partnerzy/ . Dodatkowo, dzięki inicjatywie „Poznaj Łódzkich Pracodawców”, w ramach której organizowane są Dni Otwarte w firmach, będziesz miał szansę zobaczyć, jak pracuje się w Łodzi.

Przeczytałeś to wszystko i myślisz: „A może by tak coś jeszcze…?”

Tak! Są jeszcze Akademickie i Uniwersyteckie Targi Pracy, eventy i jeszcze wiele innych działań, jakie realizuje program „Młodzi w Łodzi”!

Żadne inne miasto nie da Ci tak wiele!

CHCESZ POZNAĆ BLIŻEJ PROGRAM MŁODZI W ŁODZI?

Zapraszamy na www.mlodziwlodzi.pl oraz na nasz funpage na Facebooku: https://www.facebook.com/Mlodzi.w.Lodzi/.