Łódź

Łódź to miasto zlokalizowane w samym centrum Polski, a zarazem Europy, otoczone jest siecią autostrad i dróg ekspresowych, które zapewniają miastu doskonałe połączenie z polskimi i europejskimi miastami.

Bliskość dwóch międzynarodowych lotnisk, w tym jednego zlokalizowanego tylko 10 minut od centrum miasta - międzynarodowe Lotnisko im. Władysława Reymonta - stanowią niewątpliwe atuty Łodzi na tle innych lokalizacji. Lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia do wielu europejskich miast, takich jak: Londyn, Dublin, Monachium czy Ateny. Obsługuje zarówno ruch pasażerski jak i towarowy. Co więcej, Łódź korzysta także z dogodnego połączenia drogowego i kolejowego z lotniskiem Chopina w Warszawie. Podróż z centrum Łodzi zajmuje jedynie 90 minut i pozwala na dostęp do około 100 destynacji krajowych i międzynarodowych. 

Łódź jest także ważnym węzłem komunikacji kolejowej z jednym z najbardziej nowoczesnych dworców w Europie - nową Łodzią Fabryczną ukończoną w 2016 r. Położona w centrum miasta stacja kolejowa Łódź Fabryczna przeszła niedawno gruntowną przebudowę. Tory kolejowe i perony zostały przeniesione pod ziemię, co ma związek z planowanym tunelem średnicowym pod Śródmieściem Łodzi. Nowa, przebiegająca w tunelu linia będzie zatem formą łódzkiego metra. Już teraz Łódź Fabryczna zapewnia dostęp do wielu środków transportu, zarówno prywatnego jak i publicznego, włączając w to pociągi, autobusy, tramwaje oraz rowery miejskie. Posiada częste i szybkie (1,5h) połączenia z Warszawą. Dogodne są także połączenia z innymi ośrodkami miejskimi kraju.

Natomiast Łódzka Kolej Aglomeracyjna łączy 11 głównych miast regionu łódzkiego, obejmując obszar 5 powiatów.